Anket Sayesinde Öğrenciler Seçim Yapabilecek

Anket Sayesinde Öğrenciler Seçim Yapabilecek

Veli Randevu Sistemine Yenilik

Sistemimiz talepler doğrultusunda yeni bir özellik kazandı bu özellik sayesinde öğrenciler okulun düzenlediği anketlere oy kullanabilmektedir.

Anketler sayesinde okulda herhangi bir seçimin yapılması kolaylaşacaktır. Örneğin bir gezi düzenlenecek ve birden fazla seçenek var buna öğrencilerin çoğunluğunun karar verebilmesi mümkündür.

Yine okulda seçilmesi gereken bir seçimde kişilerin belirlenmesi anket sistemi ile güvenli ve kolay olacaktır. Anket sisteminde 1 öğrenci yalnızca 1 oy kullanabileceği için adaletsiz bir seçim olmasına imkan yoktur.

Okul Başkanını Öğrenciler Belirlesin

Okul başkanının belirlenmesi gerektiği konuda adaylara oy kullanması için öğrencilerin yalnızca veli bilgileri ile giriş yaparak anket sistemi üzerinden okul başkanını belirlemesi mümkündür.

Anket sisteminde bir çok anketi yapabilir ve bu anket sonuçlarına göre kararlar alabilirsiniz. Topluluk halinde alınacak kararların doğuracağı olumlu yada olumsuz sonuçlarına topluluk itiraz etmeyecektir.

Öğrenci Faaliyetlere Karar Verebilmeli!

Okulda öğrencilerin anket üzerinden karar alması anket deneyimini de arttıracaktır. Anketlere doğru ve emin olduğu şekilde yanıtlar vermesi gerektiğinin bilincinde olan öğrenci okulun kendisine kattığı önemli bir gelişmeyi edinmiş olacaktır.

Okulun temel ihtiyacı olan anket sistemi okul içerisinde belirlenecek seçimi öğrencilerin yapabilmesine olanak tanımaktadır. İdareci ve Öğretmen alınması gereken kararlar konusunda yetki sahibi iken öğrenciler bu konuda ancak anket sistemi ile okula yardımcı olabilirler. Örneğin okul için sportif faaliyet yapılacak bunun hangi sportif faaliyet olması gerektiğine verilecek seçenekler oylanarak karar verilebilir. Bu gibi durumlar öğrencinin bu faaliyete katılımını da arttırmaktadır. Öğrenci voleybol değil de basketbol seviyor ise ve bunu anket aracılığı ile ifade edemiyor ise o zaman karar verilecek sportif faaliyete katılım gerçekleştirmeyerek haklı tepkisini verecektir.

İdareciler bazı durumlarda alınması gereken kararları öğrenciye bırakarak okul ve öğrenci arasındaki iletişimi güçlendirip öğrencinin okula ve faaliyetlerine daha fazla ilgili göstermesini sağlayacaktır.

Anketler aynı zamanda alınacak kararlarda öğrencinin söz hakkının olduğunu ve okulun öğrencilerine ekstra bir hak tanımış olduğunu gösterecektir. Öğrenciler kendilerine verilecek anket hakkı ile okullarının kendileri için olumlu yaklaşımda olduğunu düşünecektir.

Yazar Hakkında

Vatan Soft Vatan Soft
VatanSoft Metin Yazarı ve Editörü