E Okul Randevu Sistemini Kullanmak İçin Gerekenler!

E Okul Randevu Sistemini Kullanmak İçin Gerekenler!

E Okul Randevu Sistemini kullanmak için neler gerekir. Öncelikle okulunuzun E Okul Randevu Sistemine kayıtlı olması gerekir. Veliler randevu alabilmek için okulun randevu tanımlanmış öğretmenlerinin sisteme kayıt olarak eklenmesi gerekmektedir.

Velilerin sisteme kayıt olması gerekmiyor. Zaten sisteme Veli kayıt işlemini yalnızca İdareci ve sınıf yetkisi olan öğretmenler yapabilmektedir. Bu nedenle Veli kendisine gelecek sms ve mail bildirimi ile sisteme giriş bilgilerini görebilecektir.

Bir Veli sisteme eklenmiş ve şifre bildirimlerine ulaşamıyor ise, örneğin sms ya da mail silinmiş ya da gelmemiş ise; okula bildirdiği cep telefonu numarası ve çocuğunun okul numarası ile sisteme giriş yapabilmektedir. Fakat sisteme giriş yapıp şifre değişikliği yapmış ise sisteme giremez. Bu gibi şifre hatırlanmaması durumlarında Okul İdaresi ile iletişime geçip giriş bilgilerini güncellenmesini talep edebilir.

Sistem işleyişine göre Veli, Öğretmen ve İdareci bilgilerine E Okul Randevu Sistemi erişemez, görüntüleyemez. Ancak idareci bilgilerini unutması durumunda okul kayıt bilgilerinde yer alan ilgili bilgiler idarecinin iletişim sırasında doğrulaması gereken adımları tamamlaması durumunda kendisine iletilir.

E Okul Randevu Sistemi tüm projelerinde gizlilik ve kişisel bilgilerin korunmasına önem vermektedir. Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları gereği sistemi kullanan İdareci, Öğretmen ve Velilerde Gizlilik Politikasına uymak zorundadır. Dijital Dünya kullanıldıkça hayatı kolaylaştıracağı gibi yanlış ve sahibi olmayan kişiler tarafından kullanılması durumunda başlıca sorunları beraberinde getirebilecek bir yapıdır. Bu nedenle gizlilik ilkeleri ve şifre kurtarma adımları sırasında yoğun güvenlik adımlarından geçiyor olmanız sizin güvenliğinizi sağlamak içindir.

Umuyoruz ki sistemimizin hızlı, kolay ve kullanışlı yapısı ile rahat bir şekilde okul randevularınızı organize edebiliyor olmanızdır. Bu bağlamda sistemimizin gelişmesine katkıda bulunmanız için sizlere sunduğumuz blog yazılarına ve sosyal ağ paylaşımlarına yorum, beğeni yaparak bizimle etkileşimde olabilirsiniz. Bu etkileşimler sayesinde isteklerinizi daha hızlı ve anlaşılabilir şekilde dikkate almamız kolaylaşacaktır.

Yeniliklere alışmaya hazırlanın 2009 yılından bu yana 10 yıldır sektörün öncüsü ve başarılı  Vatansoft, Vatan SMS ve İlk SMS artık sizlere E Okul Randevu hizmeti ile programlı, düzenli hizmet sağlayacaktır.

Yazar Hakkında

Vatan Soft Vatan Soft
VatanSoft Metin Yazarı ve Editörü