Okul Randevu Sistemi Ne İşe Yarar?

Okul Randevu Sistemi Ne İşe Yarar?

Eğitim öğretim hayatında Okulların iletişimlerinin güçlü olmasını sağlaması için ihtiyaç duyulan sistem; tıpkı Merkezi Hekim Randevu Sistemi gibi işleyen bir sistem olmalıdır.

Randevu Sistemleri öncelikle kalabalığı ve beklenen uzun kuyrukları sonlandırmak için oluşturulan ve zamanla hayatımızın bir parçası olan yazılımlardır. Okul Randevu Sistemi tamamen yerli yazılım olarak hazırlanır iken amacı okullarda yaşanan görüşme trafiğini kontrol altına almaktır.

Veliler okul ile görüşmeye geldiklerinde görüşmek istediği öğretmen ve idareci yerinde olmayabilir yada başka bir görüşmede olduğu için görüşmenin bitmesi beklenebilir. Bu süreçler kısa gibi görünüyor olsa da aslında toplamı günün büyük bir bölümünü içeren zamanı kapsıyor.

Çalışan veliler için zaman çok önemli ve kısıtlıdır. İşini gücünü bırakmak deyimi buna işaret etmektedir. Çalışan bir veli işini gücünü bırakarak çocuğu için okula görüşmeye geliyor ise; o veli için okul randevu sistemi en ideal zamanlama hazırlığı yapmasını sağlayacaktır. Veli öncelikle kendisine uygun tarih ve saatte randevu talep edebilecektir. Görüşmeye geleceği okul tarafından önceden bilineceği için ön hazırlık yapılarak görüşülecek olan veliler bir kaç görüşmede ancak öğrenebileceği bilgileri tek bir görüşme sırasında öğrenecektir.

Bir veli çocuğunun durumu hakkında bilgi almak istediğinde bu konuda daha önceden hazırlık yapmış bir öğretmen ile görüşmek isteyecektir. Aynı şekilde öğretmenlerde görüşmeye gelen veliler için daha önceden hazırlık yaparak onlara çocuklarının durumları hakkında bilgiler verebilmek istemektedir.

Öğrenciler ailelerin okulu ile görüşmesi gerektiğini velilerine hatırlatmayı unutabilirler. Fakat öğretmenler artık öğrenci ile velisine haber gönderip okula görüşmeye gelmesi gerektiğini daha kolay bir şekilde Veliye Randevu Oluştur ile gerçekleştirebilirler. Veliye Randevu Oluşturulunca SMS ve MAİL olarak mesaj giden veli okula gelmesi gerektiğini öğrenmektedir.

Randevu Alınarak daha düzenli görüşmeler sağlandığını anlayacak olan veliler bu özelliği kullanmakta olan okullar sayesinde çocuğu hakkında daha çok bilgiye sahip olacaktır. Kısaca Okul Randevu Sistemi tıpkı hastanelere giderken randevu alarak gittiğinizde öncelikli olmanızı sağlayan mhrs gibi işlemektedir.

Okullar daha önceden randevu alarak gelen veli ve çocuğu için ön hazırlık yaparak; velilerin okula geldiği randevu saatlerinde daha fazla bilgi verebilmektedir.

Yazar Hakkında

Vatan Soft Vatan Soft
VatanSoft Metin Yazarı ve Editörü