Okulların Görüşme Trafiğinden Kaynaklanan Maliyetini Azaltır

Okulların Görüşme Trafiğinden Kaynaklanan Maliyetini Azaltır

Okullar ve veliler arasındaki iletişimin en büyük maliyeti telefon görüşmelerinden kaynaklandığı bilinmektedir. Ayrıca okula görüşmeye gelen veli görüşmesi gereken öğretmenle görüşme imkanı bulamaz ise; veli için de bir maliyet oluşturur. Örneğin Pazartesi günü görüşmeye gelen veli o gün öğretmenin hasta olması ya da derste olması nedeni ile öğretmen ile görüşemez ve başka bir zaman da görüşmesi için gün alır ise bunlar tekrarlanan maliyetler içerir.

E Okul Randevu maliyetleri azaltmasının yanında zamandan tasarrufu da sağlamaktadır. Türkiye yoğun bir temposu olan ülkedir. Mesai saatleri ortalama 8 ile 10 saat arasında olan bir ülke olduğundan planlı ve düzenli çalışmayı gerektirmektedir. Okul da görevli İdareci ve Öğretmenler planlı programlı hareket ettiklerinden boş vakitleri yok denecek kadar azdır. Az olan bu zamanları doğru değerlendirmek ve veli görüşmelerini bu sürece yayabilmek büyük strateji ve planlama gerektirir.

Veli; okul İdarecisi ya da Öğretmenin ne kadar planlı olduğunu göremez fakat okul ile görüşmesi gerektiğinde bu görüşmeyi sağlayamaması durumunda tüm problemi plansızlık ve düzensizlik olarak görmektedir. Bir çok okulun İdarecisine; bilgili ve kıdemli öğretmenler yardım ederek okul işleyişinin yolunda gitmesini sağlamaya çalışmaktadır.

E Okul Randevu sistemi böyle durumlar da maliyeti düşürmesinin yanında İdareci ve Öğretmenlerin daha planlı hareket etmesini sağlayarak okul işleyişinin düzenini arttırmaktadır. Veliler çocuklarının aldığı eğitim yanında bu planlı ve düzenli çalışmanın da verimini görebileceklerdir.

İdareci ve Öğretmen okul işleyişinin temellerine baktığın da maliyetlerin azalmasına dikkat edeceği gibi; plan ve programın düzenli olmasına da dikkat edecektir. Görüşme trafikleri birebir olması gereken ve öğrencinin durumunun önceden analiz edilerek veliye aktarılması gerektiği önemli bir süreçtir. Bu süreç içerisinde öğrencinin geleceğine dair planlamalar yapılarak daha başarılı bir eğitimin adımları atılabilmektedir.

Veli’nin okula gelmesi gerektiğini bildireceğiniz “Veliye Randevu Oluştur” seçeneği ile veliler ile sürekli iletişimde olabilirsiniz. Bir veli okula ne zaman gelmesi gerektiğini bilmeyebilir ayrıca bazı veliler iş hayatının yoğunluğundan dolayı çocuğunun eğitim durumunu takip etmekte aksaklıklar yaşayabilir. Bu durumların önüne geçebilecek yöntem ise okulun doğrudan Veliye okula gelmesi gerektiğini belirten kayıt oluşturmasıdır. Örneğin veliye okula gelmesi gerektiğini mesaj olarak atar iseniz gelmesini istediğiniz tarihe kadar bu mesaj silinebilir, unutulabilir fakat E Okul Randevu sistemi Veliye randevu oluşturulduğunda ve randevu zamanı yaklaştığında bildirimleri “MAİL” ve “SMS” ile göndermektedir.

Yazar Hakkında

Vatan Soft Vatan Soft
VatanSoft Metin Yazarı ve Editörü