Veli Randevu Sistemi İşleyiş

Veli Randevu Sistemi İşleyiş

Okul Randevu Sistemi

Türkiye de ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sunmadığı bir hizmettir. Fakat okullar bu hizmeti dilerler ise kendileri için kullanabilmektedir.

Okul randevu sistemi ile okulunuzun düzenli bir görüşme sistemine sahip olmasını sağlarsınız. Böyle bir düzenin Milli Eğitim tarafından onaysız görülebilecek yanı yoktur. Aksine; Milli Eğitim okulların, veliler ile iletişimini arttıran randevu hizmetini teşvik bile edecektir.

Okulda yer alan öğretmenlerin branşlarına göre görüşmelerinde sağlanabileceği randevular veliler içinde olumlu tepki alacaktır. Bilindiği gibi veliler önceliği öğrencisinin başarısız olduğu dersleri çözümlemeye ayıracaktır. Bu nedenle öğrencinin başarılı yada başarısız olduğu branş ayırt etmeksizin tüm branşlarda görüşme sağlanması gerekir.

Öğretmenlerde branşında başarılı öğrencilerine yeterince zaman ayırdığını düşündüğünden başarısız öğrencinin branşa neden iştirak edemediğini çözmek isteyecektir. Bunun için velinin de yardımını alması gerektiğinden branşlara göre randevu alınması olumlu bir özelliktir.

Veli Randevu Sistemi

Velilerin randevu almasını sağlayan bu özellik ile veliler okula gitmeden önce görüşeceği idareci yada öğretmenden randevu alarak görüşme öncesi hazırlık yapılmasını sağlayan veli randevu sistemi ile görüşmelerini olumlu ve verimli olarak sağlayacaktır.

Veliler 3 adımda hızlı randevu alabildiği için paneli çok rahat kullanabilir. Okulların bu konuda veliye aktarması, anlatması gereken uzun işlemler yoktur. Veli sisteme giriş yaptıktan hemen sonra saniyeler içerisinde randevusunu alabilir. Randevu almak için velilerin bilgisayar yada başka bir cihaza ihtiyacı yoktur. Telefonuna gelen kullanıcı bilgileri ile telefonundan giriş yaparak hemen paneli kullanmaya başlayabilirler.

Veliler kullanımı ve erişilmesi kolay olan sistem sayesinde okula görüşmeye gelmeden önce randevu alabilecek ve okula görüşmeye geldiğinde görüşme öncesi hazırlık yapılmasından memnun kalacaktır.

Sistemin Bildirimi

Randevu Öncesi Bilgi Mesajı

Randevu alındığında randevu alan veliye ve velinin randevu aldığı idareci yada öğretmene SMS bildirimi gönderilmektedir. Gelen SMS mesajı ile okula girişte veli güvenliğe geliş sebebini gösterebilmektedir. Öğretmen programını buna göre düzenleyerek görüşmeye katılabilmektedir.

Randevu Yaklaşırken Hatırlatma Mesajı

Randevu zamanı yaklaştığında randevu gününde hatırlatma mesajı gönderilerek velinin randevuyu unutması engellenmektedir. Bazı zamanlarda programı yoğun olan insanlar için hatırlatmalar önemlidir ve çok işe yarayan bir özelliktir.

Yazar Hakkında

Vatan Soft Vatan Soft
VatanSoft Metin Yazarı ve Editörü