Veliler İle İletişiminizi Pekiştirmek Eğitim Kalitenizi Arttıracaktır

Veliler İle İletişiminizi Pekiştirmek Eğitim Kalitenizi Arttıracaktır

İletişim eğitimin kalitesine yüksek oranda katkı sağlamaktadır. İletişim sadece İdareci, Öğretmen ve Öğrenci arasında olması öğrencinin gelişmesine yeterli olmayacaktır. Veliler ile iletişim kurmak öğrencinin eğitim hayatında bir adım önde olmasını sağlayacaktır.

Genel olarak veliler çocuklarının eğitim hayatlarını takip etmekte zorluk yaşamaktadır. Buna biraz gelişen teknolojinin kullanılmaması ve büyük oranda klasik yöntemler ile iletişim kurulmaya çalışılması neden olmaktadır. Zorlukları aşmanın temel yolu ise planlı, programlı ve modern teknolojinin getirdiği gereksinimleri kullanmaktır.

Veli ve Okul arasındaki iletişim köprüsünün kurulmasına bazı trafik akışları engel teşkil etmektedir. Zaman, Ekonomi ve Kalite bu trafikler doğru ve yerinde yönetilmediği taktirde iletişim köprüsü kurulması zorlaşıp imkansızlaşabilir.

E Okul Randevu Sistemi “Veliye Randevu Al” özelliği ile öğretmenlerin veliler ile etkili bir iletişim kurmasını sağlamaktadır. Veliler kendisine gelen “SMS” ve “MAİL” bildirimleri sayesinde okul ile görüşmesi gerektiğini öğrenecektir. Ayrıca Veli “Hızlı Randevu Al” özelliği ile okuldan dilediği zaman hızlı bir şekilde randevu alabilmektedir. Bu da İdareci ve Öğretmenle görüşmek için randevu oluşturmanın veli açısından en kolay yol olduğunu gösteren hizmettir.

Bir çok okul eğitim kalitesini öğrencilere verdiği eğitimin yanında velileri ile sıkı iletişim kurmaya da bağlamaktadır. Okul ve Veli arasındaki iletişimi sağlayan E Okul Randevu Sistemi “Zamandan Tasarruf” ile “Ekonomik” kazanımlar sayesinde “Eğitim Kalitesi” yüksek okullar oluşmasını hedeflemektedir. Okulların veliler ile iletişim sürekliliği gelecek nesiller için de okulun tercih edilmesinde etkili rol oynamaktadır.

Veliler çocuklarının eğitim alacağı okulun şeffaf ve kontrollü bir iletişime sahip olmasını tercih nedeni olarak görmektedir. İdareci ve Öğretmenler de şeffaf bir iletişim içerisinde olmaya özen gösterseler de bu konu da planlı ve programlı hareket etmelerine engel olan klasik yöntem “Veli-Öğretmen Görüşme Tablosu” görüşmelerin çakışmasına ön hazırlık yapılmadan gerçekleşmesine neden olmaktadır.

Okulunuzun Eğitim Kalitesine yönelik yatırımlarında yer alması gereken E Okul Randevu Sistemi gereksinimleri gereği size kalite bakımından bir çok kazanımlar getirecektir. Daha modern ve ileri görüşe sahip okul olmanın öncelikli temelinde kaliteli eğitim ile beraber modern teknolojilerin kullanılmasına olanak tanımaktır.

Yazar Hakkında

Vatan Soft Vatan Soft
VatanSoft Metin Yazarı ve Editörü